SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Kaffekanna 3911119
*
nr 391 1119
Kaffekanna
Pläter, 1800-tal, höjd: 20
Utrop:
100 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 januari 2006
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/12 13:37:23
1
450 kr
28/12 04:11:28
2
450 kr
28/12 04:12:21
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kaffekanna nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:41
*
Kaffekanna
nr 391 1119
Kaffekanna
Pläter, 1800-tal, höjd: 20
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 januari 2006 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/12 13:37:23 | 1 | 450 kr |
28/12 04:11:28 | 2 | 450 kr |
28/12 04:12:21 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kaffekanna nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:41